Ograniczenie działalności archiwów państwowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

24 marca 2020

W związku ze stanem epidemii koronawirusa w Polsce, mając na celu dobro interesantów i korzystających do odwołania pracownie naukowe oraz Biura Obsługi Klienta w Archiwum Państwowym w Katowicach i wszystkich oddziałach zamiejscowych  będą nieczynne. Utrudniony będzie również kontakt telefoniczny ze względu na wykonywanie pracy zdalnej. Prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną.

Archiwum wyjaśnia, że w związku z opublikowaniem komunikatu sztabu kryzysowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego informującego o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 i czasowym zamknięciu instytucji podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych podjął decyzję o ograniczeniu działalności podległych mu archiwów państwowych.

W przypadku katowickiego Archiwum oznacza to zawieszenie działalności pracowni nakowych, Biura Obsługi Klienta oraz organizacji wydarzeń z udziałem gości zewnętrznych, w tym zawieszenie prowadzenia lekcji archiwalnych dla szkół i studentów.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-24
Data publikacji:2020-03-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Piotr Lis
Liczba odwiedzin:733