Promocja publikacji U źródeł Wisły

11 kwietnia 2019 roku Archiwum Państwowe w Katowicach wraz z Towarzystwem Przyjaciół Archiwum oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle zapraszają na spotkanie autorskie i promocję publikacji U źródeł Wisły. Katalog wystawy. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, pl. Hoffa 3, Dom Zdrojowy w Wiśle.

Rok 2017 uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 czerwca 2016 roku został ustanowiony Rokiem Rzeki Wisły. Była to okazja do uhonorowania królowej polskich rzek w postaci wystawy U źródeł Wisły, na której zaprezentowano najciekawsze materiały archiwalne, pochodzące tylko i wyłącznie z zasobu Archiwum Państwowego w Katowicach, w szczególności z jego oddziałów zamiejscowych w Bielska-Białej, Cieszyna, Gliwic i Pszczyny. Wystawa ta gościła w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle w miesiącach letnich 2017 roku. W następnym, 2018 roku, udało się pozyskać fundusze na wydanie katalogu wystawy pod tym samym tytułem. Szczególnie wdzięczni jesteśmy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego za dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Spotkaniu autorskiemu z udziałem Alicji Macek i Krzysztofa Ścisło, pracowników Archiwum Państwowego w Katowicach towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotograficznej Pawła Cieślara z Wisły Malinki Habsburskie zaporki na wiślańskich potokach.