Konkurs Archiwum Państwowego w Katowicach pt. „Rodzinna Tradycja”

Kontynuując realizację projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym powakacyjnym konkursem pod tytułem „Rodzinna Tradycja”. Ma on na celu promowanie nie tylko gromadzenia pamiątek rodzinnych w postaci zdjęć czy listów, ale pragniemy również zaprezentować Państwu, że nie musi być to żmudna praca, ale przede wszystkim rozrywka.

Dlatego przygotowaliśmy plik pdf, w którym zachęcamy do spisania różnego rodzaju wspomnień, z których utworzą Państwo ciekawą kolekcję dla całej rodziny. Każdy z nas pamięta, czym bawił się w dzieciństwie, jakie smakołyki przygotowywała babcia na deser, a także czym i gdzie podróżowała cała rodzina na letnie wakacje. Warto również powspominać, kto nas odwiedzał, a zwłaszcza skąd pochodzą poszczególni członkowie naszej rodziny.

Nasz album podzieliliśmy na kilka tematycznych podrozdziałów: „Nasze pojazdy”, „Nasze podróże”, „Nasze zabawki”, „Nasze opowieści”, „Skąd jesteśmy?”, „Książka kucharska” oraz „Księga gości”. Każdy z nich może stanowić odrębną całość.

Wersja jest czarno-biała, ponieważ liczymy na Państwa pomysłowość – poszczególne strony można dowolnie przyozdabiać, a nawet potraktować jako kolorowankę dla dzieci.

Jeśli będziecie Państwo chcieli podzielić się swoimi gotowymi pracami, zachęcamy do przesłania ich na adres Archiwum Państwowego w Katowicach z podaniem adresu kontaktowego, czekają nagrody.