Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

 

Naszemu drogiemu Koledze

Pawłowi Hudzikowi

wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci Teścia

składają

dr hab. Piotr Greiner
Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach wraz z pracownikami

 

 

 

 

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Przetarg nieograniczony

22 października 2018

Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach ogłasza przetarg nieograniczony na zadanie pod nazwą: ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA SYSTEMÓW CCTV, SSWIN, SSP, SKD FUNKCJONUJĄCYCH NA TERENIE CENTRALI ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W KATOWICACH. Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Archiwum.

Czytaj więcej o: Przetarg nieograniczony
Przejdź do - Plakat%20wystawy

Wystawa: Rok 1918 na Śląsku Cieszyńskim i w zachodniej Galicji w zasobie archiwalnym Oddziałów w Bielsku-Białej i Cieszynie Archiwum Państwowego w Katowicach

18 października 2018

17 września o godz. 17.00 odbyło się w Zamku Cieszyn otwarcie wystawy Archiwum Państwowego w Katowicach „Rok 1918 na Śląsku Cieszyńskim i w zachodniej Galicji w zasobie archiwalnym Oddziałów w Bielsku-Białej i Cieszynie Archiwum Państwowego w Katowicach”. Współpartnerami wystawy i katalogu wystawy była Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych i Towarzystwo Przyjaciół Archiwum. Otwarcie wystawy wpisało się w ramy projektu „Cieszyn 1918. Powrót do Ziemi Obiecanej”, realizowanego w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, którego współorganizator – Zamek Cieszyn – dokonał jednocześnie otwarcia własnej wystawy „Gospodarze. Cieszyńscy przedsiębiorcy w pierwszych latach Niepodległej”.

Czytaj więcej o: Wystawa: Rok 1918 na Śląsku Cieszyńskim i w zachodniej Galicji w zasobie archiwalnym Oddziałów w Bielsku-Białej i Cieszynie Archiwum Państwowego w Katowicach
Przejdź do -

Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy

18 października 2018

Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko: archiwisty w Oddziale V - dokumentacji osobowej przechowywanej wieczyście lub czasowo Archiwum Państwowego w Katowicach. Pełną treść ogłoszenia można znaleźć: w Biuletynie Informacji Publicznej Archiwum oraz Biuletynie Informacji Publicznej KPRM.  Dokumenty można składać do 28 października 2018 r.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy
Przejdź do -

Informacja o ograniczeniach w udostępnianiu materiałów archiwalnych w pracowniach naukowych Archiwum Państwowego

15 października 2018

Obecnie występują utrudnienia w dostępie do poniższych zespołów archiwalnych w Centrali w Katowicach oraz w Oddziałach w Bielsku-Białej, Cieszynie i Pszczynie. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej o: Informacja o ograniczeniach w udostępnianiu materiałów archiwalnych w pracowniach naukowych Archiwum Państwowego
Przejdź do -

Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy

15 października 2018

Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach poszukuje kandydatów/kandydatek na zastępstwo na stanowisko referenta do spraw: finansowo-księgowych w Dziale Finansowo-Księgowym Archiwum Państwowego w Katowicach. Pełną treść ogłoszenia można znaleźć: w Biuletynie Informacji Publicznej Archiwum oraz Biuletynie Informacji Publicznej KPRM.  Dokumenty można składać do 22 października 2018 r.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy
Przejdź do - Akt%20pamiątkowy%20objęcia%20Górnego%20Śląska%20przez%20Rząd%20Rzeczypospolitej%20Polskiej%20podpisany%2016%20lipca%201922%20r.%20w%20Katowicach

Akt pamiątkowy objęcia Górnego Śląska przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wpisany na Listę UNESCO

1 października 2018

28 września br. w Belwederze Polska Lista Krajowa Programu UNESCO wzbogaciła się o nowe obiekty związane z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program Pamięć Świata powstał z inicjatywy UNESCO w 1992 r. Jego celem jest utrwalanie wielowiekowego dziedzictwa dokumentacyjnego ludzkości, nie tylko poprzez podejmowanie działań na rzecz jego ochrony, ale też upowszechnianie wiedzy o nim i jak najszersze udostępnianie społeczeństwu.

Czytaj więcej o: Akt pamiątkowy objęcia Górnego Śląska przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wpisany na Listę UNESCO
Przejdź do - Orzeł%20czarny.%20Orzeł%20biały.%20Ziemia%20pszczyńska%201914–1922

Orzeł czarny. Orzeł biały. Ziemia pszczyńska 1914–1922

23 kwietnia 2018

W 2018 r. mija setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Muzeum Zamkowe w Pszczynie przy współpracy Archiwum Państwowego w Katowicach Odział w Pszczynie, przygotowało wystawę czasową poświęconą dziejom ziemi pszczyńskiej w okresie od 1914 do 1922.

Czytaj więcej o: Orzeł czarny. Orzeł biały. Ziemia pszczyńska 1914–1922
Przejdź do -

Zamknięcie biblioteki Oddziału w Gliwicach

18 lutego 2016

Archiwum Państwowe w Katowicach informuje, że biblioteka Oddziału w Gliwicach będzie nieczynna do odwołania z powodu konieczności przeprowadzenia prac inwentaryzacyjnych. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej o: Zamknięcie biblioteki Oddziału w Gliwicach